Teraz czytasz
Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Istnieje kilka metod, by zwiększyć poziom testosteronu bez łykania suplementów diety i ćwiczeń. Im więcej masz tego hormonu, tym masz większe libido i wywierasz silniejszy wpływ na otoczenie.

ODPOWIEDNI STYL ŻYCIA

Jeśli w twojej diecie brakuje cynku, będziesz miał problemy z testosteronem. Zwykle do tej sytuacji dochodzi wtedy, gdy stosujesz dietę redukcyjną. Cynk można znaleźć w mięsie i w owocach morza, a także w suplementach diety.

Do produkcji testosteronu potrzebna jest też witamina D. Prawidłowa ilość tej witaminy we krwi wynosi od 400 do 800 jednostek międzynarodowych dziennie. Polacy mają zwykle niedobór tej witaminy ze względu na małą ilość słońca. Jeśli chcesz mieć wysoki poziom męskich hormonów, powinieneś przyjmować witaminę D w znacznie większej ilości. Nie licz na to, że znajdziesz ją w pokarmie w odpowiedniej dawce – najwięcej tej witaminy wytwarza się, gdy jesteś na słońcu.

Nie możesz ograniczać spożywania pewnych grup pokarmów, gdyż prowadzi to do powstania niedoborów substancji odżywczych. Dieta powinna dostarczać wszystkich grup produktów.

INNE METODY

Ostatnio odkryto, że mężczyźni, którzy spotykają się z kobietami mającymi owulację, mają wyższy poziom testosteronu. Mężczyzna po powąchaniu kobiety, która nie była w okresie owulacji, miał zwykle mniejszy poziom testosteronu i nie wiadomo dokładnie, czym to było spowodowane.

Co ciekawe, oglądanie filmów pornograficznych lub podniecenie seksualne błyskawicznie zwiększa poziom testosteronu – po oglądaniu 4 minut takiej twórczości mężczyzna znacznie lepiej radzi sobie z ćwiczeniami. Ten sam efekt ma rozmowa z atrakcyjną kobietą. Po pięciu minutach rozmowy poziom testosteronu wzrasta o 30 procent. Badania wykazały jeszcze coś – gdy rozmawiamy z piękną kobietą poziom testosteronu rośnie niezależnie od tego, czy flirtujemy, czy przeprowadzamy służbową pogawędkę. Nie wpływa na to także nasz stosunek do kobiety.

Podczas rozmowy z innym facetem, poziom hormonów wzrasta o 13 procent.

Chyba każdy, kto ćwiczy ten wie, że poziom testosteronu wzrasta także podczas ćwiczeń.

Zobacz również

Wielu mężczyzn twierdzi, że po wytrysku poziom testosteronu spada. Jest to błędne stwierdzenie związane z tym, że mężczyzna staje się wtedy senny i nie ma ochoty na dalsze zabawy. Ejakulacja nie powoduje zmniejszenia poziomu testosteronu.

Jeszcze innym sposobem na większą ilość hormonów we krwi jest noszenie czerwonych przedmiotów, które podświadomie postrzegamy jako dowód sukcesu społecznego. Mimo że nie zwiększają one poziomu testosteronu, mają na to działanie pośrednie.

Przebywanie w towarzystwie atrakcyjnych kobiet zwiększa twoją pewność siebie. Powinieneś jednak unikać smutnych kobiet, gdyż płacz kobiety silnie obniża poziom testosteronu.

Jak oceniasz ten artykuł?
Dobry
2
Genialny
3
Motywujący
3
Przeciętny
1
Szokujący
3
Zobacz komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2010-2020 FitnessLab.
All Rights Reserved.

Przewiń