Teraz czytasz
Jak podnieść i ujędrnić biust? Kompletny plan treningowy

Jak podnieść i ujędrnić biust? Kompletny plan treningowy

Piękny, jędrny, kuszący i dobrze wyeksponowany biust to esencja kobiecości i marzenie każdej z kobiety. Daje władzę i potężny zastrzyk pewności siebie praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Badania dowodzą, że kobiety mające atrakcyjny biust są wyraźnie bardziej świadome własnej wartości, energiczne i częściej odnoszą sukcesy, a mężczyźni wręcz jedzą im z ręki. Właśnie dzięki tej pewności siebie, poczuciu komfortu oraz atrakcyjności statystycznie mają lepszych partnerów w związkach, ciekawsze życie towarzyskie, szybciej dostają awans, a w rezultacie więcej zarabiają czy odnoszą sukces w biznesie. Nic więc dziwnego, że na same tylko zabiegi i operacje powiększania biustu wydaje się co roku na świecie miliardy dolarów.

Najbardziej znana opcja – zabieg chirurgiczny powiększenia piersi to nic innego jak wszczepienie obcych implantów do ciała, a potem potwornie silny ból, blizny i ryzyko powikłań. Takich zabiegów podejmują się zamożne i zdesperowane kobiety. Ku ich zdziwieniu, operacja wcale nie rozwiązuje sedna problemu, a sztucznie powiększony biust wcale nie staje się bardziej atrakcyjny ani pociągający. Wciąż wielu osobom wydaje się bowiem, że najpiękniejsze i najbardziej ponętne piersi to takie, które są tylko duże, co jest nieprawdą. Innymi popularnymi sposobami na polepszenie wyglądu biustu są kremy i suplementy diety. Na reklamy tych środków wydaje się co roku miliony dolarów, a korporacje farmaceutyczne sprzedając je szybko wypychają swoje portfele.

W arsenale do walki o idealny biust każda kobieta ma jednak jeszcze jedno, potężne i nieporównywalnie bardziej skuteczne narzędzie – trening. Przewagę ćwiczeń fizycznych nad „cudownymi” chemicznymi preparatami potwierdzają badania. Jak to możliwe, skoro piersi same w sobie nie posiadają mięśni? To prawda, piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej i gruczołowej, a sprężystość zapewnia im napięta skóra oraz więzadła Coopera. Jednak to właśnie mięśnie, które znajdują się pod spodem oraz wokół gruczołu mlecznego, mają ogromny wpływ na to, jak atrakcyjnie wygląda twój biust. Ich rola często bywa niedoceniania, tymczasem tylko ćwicząc w odpowiedni sposób konkretne partie mięśni, można cieszyć się stale wypiętym do przodu biustem.

Dodatkowa stymulacja mięśni piersiowych unosi biust do góry. Mimo że nie wpływa to na wielkość samych gruczołów, skutecznie poprawia ich wygląd. Okazuje się również, że częstym problemem są dysproporcje i obniżony tonus mięśniowy w obrębie klatki piersiowej i pleców. Zwłaszcza jeżeli większość dnia spędza się siedząc za biurkiem lub przyjmuje się zgarbioną postawę ciała. Dlatego warto jednocześnie korygować całą postawę, sprawiając tym samym, że klatka piersiowa zostanie naturalnie bardziej zaakcentowana. Służą temu ćwiczenia złożone koncentrujące się na mięśniach pleców. Odpowiednio dobrane ruchy korygują postawę i zapobiegną garbieniu się.

Zobacz również
Znaczenie snu przy treningach

Artykuł jest fragmentem najnowszego e-booka „Jak powiększyć biust na siłowi?”. Czytaj dalej i poznaj 7 najskuteczniejszych ćwiczeń modelujących biust >>

Jak oceniasz ten artykuł?
Dobry
4
Genialny
6
Motywujący
6
Przeciętny
0
Szokujący
6
Zobacz komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2010-2020 FitnessLab.
All Rights Reserved.

Przewiń